Proč slackshop.cz?

Jakub Hanuš na highline

Víme, co děláme
Neskromně musíme říct, že slacklajnám prostě rozumíme. Přesvědč se a zeptej se na co chceš. 

Jsme výrobci, ne jen prodejci.

Všechny produkty naší značky Equilibrium Slacklines (EQB) jsme sami vyvinuli a vyrobili. Známe je od první nitky do posledního šroubku.

Doprava všech setů zdarma
Při nákupu jakéhokoli slackline setu za tebe dopravu po ČR a SR zaplatíme my.

Vyrábíme v Čechách
Naprostá většina zboží v naší nabídce je vyrobena v České republice. Dáváme práci českým firmám, platíme v Čechách daně.

Nejsme přeprodejci
Naprostá většina zboží je skladem a připravena k odeslání.

Nejsme rychlokvašky
Slackshop.cz jsme založili v roce 2008, takže tradice pro nás není jen fráze. Na našich lajnách se po světě chodí už přes 13 let.

Nebojíme se potkat tváří v tvář
Osobní převzetí u nás ve skladu v Jablonci nad Nisou není problém. Můžeš si všechno prohlídnout, na cokoli se zeptat. Za svoje výrobky se nestydíme.

Podporujeme talenty
Materiálně podporujeme více než desítku nadšených slacklinerů, z nichž mnozí patří do světové špičky.

Snažíme se nižovat ekologickou stopu
Používáme pouze zcela recyklovatelné obalové materiály. Nezlob se na nás prosím, když ti slackline dorazí v už jednou použité poštovní krabici. Pečlivě třídíme odpad. Využíváme ekologicky neutrální dopravu GLS ThinkGreen. Používáme jenom biologicky odbouratelné saponáty české značky FeelEco. Do práce jezdíme na kole, na koloběžce a na skejtu. Preferujeme vegetariánskou stravu. 

Podporujeme ty, co neměli tolik štěstí jako my
Pravidelně přispíváme na konto nadace Dobrý Anděl.

Trocha historie (Nahlídni k nám do kuchyně)

Slackshop.cz jsme založili v roce 2008 jednoduše z toho důvodu, že jsme sami neměli kde pořídit vybavení na slackline. A protože jsme nechtěli pouze přeprodávat cizí značky, od začátku vyvíjíme, testujeme a vyrábíme všechno sami, v Čechách.

Začátky byly veselé - doslova na koleni jsme začali vyrábět první slackline sety v jedné mrňavé místnosti studentského bytu na pražském Žižkově. Zákazníci si vyzvedávali objednávky přímo v kuchyni mezi sporákem a dřezem a pod nohama se jim pletli Chiquita s Vincentem - dvě mourovaté kočky, které dodnes řadíme k zakladatelům!

Postupem času bylo jasné, že nám náš koníček přerůstá (doslova) přes hlavu a tak jsme se v roce 2011 rozhodli opustit dosavadní práce a brigády (a studentský byt) a naplno se věnovat slackline.

Do světa jsme vypustili značku Equilibrium Slacklines, která se dnes řadí mezi přední světové vývojáře a výrobce slackline vybavení. Začali jsme kromě základních slackline setů vyrábět i složité napínací systémy, kladky a kotvítka.

Dnes naše výrobky používají nadšenci ve více než 20 zemích světa, podporujeme více než desítku elitních slacklinerů, sponzorujeme slacklinové festivaly po celé Evropě.

I když si slackline u nás v kuchyni už nevyzvedneš, jedno se od začátku nezměnilo, stále nabízíme našim zákazníkům pouze produkty, které sami používáme nebo které bychom si sami koupili.

Kuba Hanuš a Kuba Dostál, zakladatelé a provozovatelé obchodu slackshop.cz

Kuba a Kuba

Krok za krokem světem slackline

2024

Jsi součástí našeho příběhu?

Tenhle příběh s námi můžeš psát i ty. Je pro tebe slackline životní styl i filozofie? Jsme rádi, že tě můžeme provázet na každém tvém kroku vzduchem. Užívej si slackline, zbytek počká!

2023

Nový rok, nové lajny

V roce 2023 jsme uvedli na trh několik nových popruhů - Lagoon na pořádně dlouhé a vysoké lajny a Samurai - vysoce průtažný polyamidový popruh na highline freestyle a podobné taškařice. Nadále se věnujeme i vývoji naší druhé značky - Lama Holds.

2022

A přece se točí!

Dvouletý vývoj nových kladek nám dal zabrat. Ale stálo to zato! Na trh jsme uvedli první modulární kladky na slackline - Micron. Extrémně nízká váha, extrémně vysoká účinnost. Kladky pro opravdové nadšence do slackline.

2021

Lama na vzestupu

Ladíme produkty pro naši novou značku Lamaholds. Makáme na novém eshopu a zároveň vyvíjíme nové kladky a vlastní linegrip. Nevíme, kam dřív skočit!

2020

Buď Lama!

Baví nás nejen slackline, ale i lezení. Světlo světa spatřuje náš nový projekt - Lama Holds. Dřevěné chyty, posilovací desky a pomůcky nejen pro horolezce. Vše si vyrábíme sami v našem novém Lama Labu v Jizerských horách. Nevytahuj se, přitáhni se!

2019

Equilibrium Lab na vzestupu

Naši vývojovou laboratoř doplňujeme o automatický šicí stroj Brother a trhačku, na které testujeme pevnosti šití a materiálů. Konečně šijeme na zakázku! Pouštíme ven Rollex - revoluční highline kladečku na jejímž vývoji jsme makali bezmála dva roky. Roztoč to s námi!

2018

Návrat do rodné hroudy

V Praze už nám je těsno a to nejen proto, že máme malý sklad. Rozhodujeme se tedy vrátit ke kořenům - do Jizerských hor - odkud pocházíme. Konečně pořizujeme CNCčko - obráběcí stroj. Díky němu je cesta od nápadu k hotovému výrobku ještě kratší. Vznikají nová ultralight kotvítka Mithril a Pirat, která testujeme na extrémních highline projektech v Alpách. 

2017

Nespíme na vavřínech

Vyvíjíme a spouštíme prodej popruhů Fresh a Skye, které se okamžitě stanou bestsellerem. Koumáme nad čerstvými kotvítky a kladkami s čímž nám pomáhá náš nový parťák - 3D tiskárna. Tiskneme na ní prototypy našich výrobků nebo otvírák na lahváče. Úplný sci-fi tyjo. 

2016

Pořád nás to baví

Podporujeme další slacklajnové festivaly a nadšence. Člen našeho týmu Danny Menšík boří hranice myslitelného a společně s Francouzem Nathanem Paulinem v Alpách přechází highline dlouhou více než jeden kilometr. Žasneme.

2015

Design by balance, made for fun.

Pouštíme ven FunXion Series - pravděpodobně nejucelenější řadu slackline vybavení na světě. Alespoň to tvrdíme, když se někdo zeptá. Je to pecka!

2014

Malý krok pro lidstvo, velký pro nás

Po letech improvizací jsme řekli rázné "dost!" a konečně se přestěhovali do odpovídajících prostor. Máme kancelář i sklad (dokonce pingpongový stůl!). Jedeme poprvé na veletrh  s lednicí plnou piva pro naše obchodní partnery. Představujeme sérii FunXion. 

2013

Jdeme to světa

Pilujeme a mazlíme produkty. Začínáme být vidět i v zahraničí. Na našich slacklajnách se chodí v marockých pouštích, kaňonech Utahu i parcích evropských velkoměst. Neznáme hranice.

2012

Stěhujeme se do přízemí

Podkroví nám přerůstá přes hlavu. Další stěhování do většího, tentokrát do sklepa. Už neděláme věci na půl. Rozjíždíme firmu na plný úvazek a nestačíme se divit. Věci od nás chce mít každý. Skoro :)

2011

Nejsme na to sami

Přibíráme do teamu nové slackline nadšence. Snažíme se podporovat talentované slacklinery a zároveň s nimi co nejvíc spolupracovat na vývoji čerstvých slackline vychytávek. Začínají se dít věci!

2010

Stěhujeme se do podkroví

Stěhujeme se do většího. Konečně už nemusíme spát ve skladu - na ten máme samostatnou místnost v novém bytě. Bohužel však v podkroví. Všechno vozíme nahoru a dolů, velice praktické. Vyvíjíme první kotvítka a napínací pomůcky řady ProGear. Lidem se to líbí, máme radost!

2009

Ve víně je pravda

Vymýšlíme první slackline sety, sháníme dodavatele a snažíme se porozumět tajemné řeči naší nové účetní. Obalovým materiálem nás zásobuje nedaleká vinotéka, několik set balíků tak dorazí k našim zákazníkům v krabici od kvalitního moravského vína. Na zdraví!

2008

Slackline uvařená v kuchyni 

Ještě jako studenti vysoké školy rozjíždíme podnikání. Bez znalostí a kapitálu. Jedinými investory jsou naše babičky, které nám každému půjčují 5000 korun. Jedna skříň ve studentském bytě na pražském Žižkově je celý náš sklad i kancelář. Zákazníci si zboží vyzvedávají v kuchyni mezi lednicí a sporákem. Děsnej punk. Dobrou chuť! 

2007

První kroky světem slackline

Poprvé zkoušíme slackline. První nejisté kroky, první jisté pády. Jo, tohle nás baví!

2002

Potkal se Kuba a Kuba

Na gymplu v Jablonci nad Nisou se potkávají Kuba Dostál a Kuba Hanuš. Ještě netuší, že za pár let spolu pojedou stopem do Španělska, kde se neúspěšně pokusí přivydělávat pouličním vystupováním poté co jim ukradnou peněženky a pasy. Netuší ani, že se nastěhují do stejného studentského bytu a založí spolu prosperující firmu, která se bude věnovat vývoji slackline vybavení, tedy sportu, o jehož existenci zatím nemají ani ponětí.

Stopujeme do Španělska. S kytarou a bez peněz (2006) :-)